תוכניות תהליכיות

פיתוח תוכניות עבודה תהליכיות למגוון אוכליסיות, אוטיסטים, מתמודדי נפש, נוער בסיכון ועוד תוכניות אתגריות תהליכיות המבוססות על עקרונות Wilderness Adventure Therapy מציעות מניעה, התערבות מוקדמת ואופני טיפול לאנשים עם בעיות התנהגותיות פסיכולוגיות ופסיכו

למידע נוסף: 054-4634628

קידום דרך הרפתקה בטבע

אחת המטרות העיקריות של תכניות אלה, היא שיפור ופיתוח הדימוי העצמי של המשתתפים באמצעות פעילויות בטבע. פעילויות אלה מספקות הזדמנויות לאתגרים פיזיים, רגשיים וקוגניטיביים והזדמנויות להצלחה. קיימים מחקרים רבים שהראו שתוכניות אלו משפיעות על המודעות של המשתתפים לעצמם ולאחרים. מטרה נוספת של תכניות אלו היא ליצור ולטפח מודעות לטבע / לאיכות הסביבה, המשפרת את יכולתם של המשתתפים לתפוס ולהזדהות עם הסביבה וליצור דאגה ומחויבות להמשך שימור הטבע והמדבר.

התוכנית מורכבת בדרך כלל מסדרה של 8 – 10 מפגשים (לעיתים יותר) המציבים אתגרים והתמודדויות המאפשרים לכל משתתף להחליט על רמת ה"סיכון" שהוא מוכן לקחת (Challenge by choice). רוב המפגשים מתקיימים פעם בשבוע ואחרים הם מסעות חניכה הכוללים לינת שטח של לפחות לילה אחד.

הצרכים והמטרות, מוגדרות ונבנות בשיתוף פעולה עם גורמי הטיפול המלווים את הקבוצה ביומיום והדגש מושם על יצירת תהליך עבודה קבוצתי אך ההתמקדות והשינוי המושג הינו אישי לכל חבר בקבוצה.

צור קשר

שביל הפסגה עומדת לרשותכם, אנא מלא/י את הפרטים ונחזור אליך בהקדם

קיבוץ מענית

טלפון: 054-4634628

ימי פעילות: א - ו

שעות פעילות: א - ה: 8:00 - 19:00 יום ו: 8:00 - 15:00